NIEWYBUCH ZNALEZIONY PODCZAS OCZYSZCZANIA STAWU

  • 07.01.2019, 12:14 (aktualizacja 07.01.2019, 12:24)
  • Marek Madej
 NIEWYBUCH ZNALEZIONY PODCZAS OCZYSZCZANIA STAWU
Pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski znalazł wczoraj 57-latek, który oczyszczał staw rybny na niezamieszkałej posesji w Rejowcu. Mężczyzna o tym fakcie powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w tego typu sytuacjach.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w stawie rybnym w miejscowości Rejowiec. Na to niebezpieczne znalezisko natknął się okoliczny mieszkaniec, który oczyszczał staw.

Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Rejowcu zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski.

To już nie pierwsze tego typu znalezisko na terenie powiatu chełmskiego.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w takich sytuacjach. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Pod żadnym pozorem nie wolno ich przemieszczać ani też manipulować przy nich.

E.C.

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe