27 zatrzymanych w ramach akcji „Poszukiwany”

  • 07.01.2019, 23:43 (aktualizacja 07.01.2019, 23:51)
  • Marek Madej
27 zatrzymanych w ramach akcji „Poszukiwany”
Akcję „Poszukiwany” prowadzili w miniony weekend policjanci z KMP w Lublinie. Policyjne działania ukierunkowane były na zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania.

Czworo z nich było poszukiwanych listami gończymi. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie od minionego piątku prowadzili akcję ukierunkowaną na zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Sprawcy celowo ukrywali się przed Policją, chcąc uniknąć kary za popełnione wykroczenia lub przestępstwa.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W wyniku zaangażowania funkcjonariuszy KMP w Lublinie a także podległych komisariatów,  w ręce stróżów prawa wpadło łącznie 27 osób, które od pewnego czasu były w zainteresowaniu organów ścigania. Czworo było poszukiwanych na podstawie listów gończych, kolejne 23 – zarządzeniami sądu lub prokuratury w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymani to głównie mieszkańcy pow. lubelskiego. Jedną z takich osób była 42-letnia mieszkanka gm. Jabłonna, która była poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Świdniku. Kobietę zatrzymali policjanci z komisariatu w Bychawie przy współpracy kryminalnymi z komendy miejskiej. 42-latka trafiła na miesiąc do Aresztu Śledczego w Lublinie, gdzie będzie realizowany tymczasowy areszt.

Zatrzymany został także poszukiwany listem gończym 46-latek, poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku  pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Z kolei aż trzema listami gończymi oraz zarządzeniem sądu o ustalenie miejsca pobytu poszukiwany był 44-letni  mieszkaniec Lublina. Mężczyzna miał do odbycia m.in. karę 2 lat pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, groziła mu także kara pół roku pozbawienia wolności za oszustwo. Z kolei 1 rok i 2 miesiące musi „odsiedzieć” za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych w miniony piątek na lubelskiej Kalinowszczyźnie, kiedy przebywał w mieszkaniu u swoich znajomych.

Na stronie internetowej http://poszukiwani.policja.pl/ znajdują się wizerunki i dane osób aktualnie poszukiwanych w naszym kraju, w tym również  z naszego województwa.  Przypominamy, że  w przypadku posiadania informacji na temat tych osób, można powiadomić policję korzystają z formatki  zamieszczonej  na stronie  lub dzwoniąc na numer alarmowy Policji 997 lub 112. Zgłoszenie jest anonimowe!

AK.
http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87059,Lublin-27-zatrzymanych-w-ramach-akcji-Poszukiwany.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe