TYMCZASOWE ARESZTY ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA POLICJANTÓW

  • 08.01.2019, 10:36 (aktualizacja 08.01.2019, 10:41)
  • Marek Madej
TYMCZASOWE ARESZTY ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA POLICJANTÓW
Trzech mieszkańców m. Komarów Osada w wieku 21, 22 i 30 lat usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjantów. Była to reakcja na interwencję dotyczącą dewastacji przystanku autobusowego.

Sprawcy swoją agresję wyładowali na funkcjonariuszach szarpiąc ich i popychając. Bezpośrednio po zdarzeniu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę tuż po północy dyżurny zamojskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o dewastacji przez trzech mężczyzn przystanku w m. Komarów Osada. Na zgłoszenie odpowiedzieli policjanci z posterunku w Łabuniach.

Na przestanku nie było nikogo, natomiast w okolicach zauważyli przewrócone kosze na śmieci, a w niedalekiej odległości – trzech nietrzeźwych mężczyzn. Ci w stosunku do interweniujących policjantów zaczęli zachowywać się agresywnie. Mężczyźni zostali więc zdyscyplinowani do odpowiedniego zachowania, jednak to nie poskutkowało, bo zaczęli popychać i szarpać mundurowych.

Kilka minut później interweniującym policjantom pomogli koledzy z Zamościa. Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a policjanci trafili do szpitala na badania. Na szczęście mundurowi, poza ogólnymi potłuczeniami i kilkoma niegroźnymi zadrapaniami, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wykonane na komendzie badanie stanu trzeźwości wykazało, że każdy z zatrzymanych mężczyzn w organizmie miał ponad promil alkoholu. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wczoraj trzej mieszkańcy m. Komarów Osada w wieku  21, 22 i 30 lat zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Zamojska policja wnioskowała również do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd po zapoznaniu z materiałami postępowania przychylił się do wniosku i podejrzani trafili do aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

D.K-B.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87064,Zamosc-Tymczasowe-areszty-za-czynna-napasc-na-policjantow.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe