POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁAZISKACH

  • 09.01.2019, 10:00 (aktualizacja 09.01.2019, 10:30)
  • Marek Madej
POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁAZISKACH
Opolscy policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej w Łaziskach. Mundurowi przybliżyli uczniom zagadnienia związane z pracą policjanta oraz przypomnieli jak należy unikać codziennych zagrożeń.

Tematem przewodnim spotkania były zagadnienia dotyczące zachowania bezpieczeństwa oraz rozwagi podczas zbliżających się ferii.

Policjanci złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Łaziskach, gdzie rozmawiali z uczniami klas 8. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby policjanta zadając mnóstwo cennych pytań dotyczących codziennej służby. Policjanci rozmawiali z uczniami  na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Zwrócono również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa oraz rozwagi podczas pobytu na zbliżających się feriach zimowych. Funkcjonariusze wyliczali również powody, dla których wychodząc po zmroku z domu, warto założyć kamizelkę odblaskową. Poruszono kwestię negatywnych skutków jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków oraz dopalaczy. Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, by utrwalić znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie z uczniami było zapowiedzią dalszej współpracy policjantami oraz pedagogami szkolnymi. Przed nami jeszcze wiele spotkań, które zaowocować mają w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz świadomości zagrożeń wśród uczniów.

M.G

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87092,Opole-Lub-Policjanci-z-wizyta-w-Szkole-Podstawowej-w-Laziskach.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe