PRZEZ INTERNET WPŁACIŁ ZALICZKĘ NA CIĄGNIK. STRACIŁ 130 TYS. ZŁ.

  • 09.01.2019, 21:40
  • Marek Madej
PRZEZ INTERNET WPŁACIŁ ZALICZKĘ NA CIĄGNIK. STRACIŁ 130 TYS. ZŁ.
56-letni mieszkaniec gminy Zamość na internetowych zakupach stracił prawie 130 000 zł. Była to zaliczka za ciągnik rolniczy, którą zgodnie z umową wpłacił na konto sprzedawcy.

Była to zaliczka za ciągnik rolniczy, którą zgodnie z umową wpłacił na konto sprzedawcy. Do końca grudnia miał otrzymać maszynę, jednak do dzisiaj sprzedawca nie wywiązał się z umowy. Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów.

W poniedziałek do zamojskiej komendy zgłosił się 56-letni mieszkaniec gminy Zamość, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany przy zakupie ciągnika rolniczego. Pokrzywdzony relacjonował, że na początku listopada na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży ciągniki rolnicze. Kiedy zainteresował się ofertą, został przekierowany na stronę firmy bezpośrednio zajmującej się sprowadzaniem takich maszyn z zagranicy. Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem tej firmy otrzymał umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty blisko 130 000 zł. na wskazane przez sprzedającego konto. 56-latek spełnił warunki umowy, przelał pieniądze jednak ciągnika rolniczego nie otrzymał. Nie powiodły się również próby nawiązania kontaktu telefonicznego z przedstawicielem sprzedawcy. Telefon milczał.

Sprawę wyjaśniają policjanci zamojskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Zapłacenie za towar i nieotrzymanie go jest oszustwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Internetowe zakupy są bardzo wygodną i popularną w dzisiejszych czasach formą dokonywania transakcji. Jednak i tutaj możemy zostać oszukani przez nieuczciwych sprzedawców. Aby zmniejszyć ryzyko należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim przed zakupem należy zweryfikować rzetelność sprzedawcy i uważać na tzw. ”super okazje”. Zbyt niska cena może sugerować ryzyko oszustwa. Ważne jest również gromadzenie korespondencji ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem kontaktów. Jeśli jednak mimo przestrzegania zasad ostrożności padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru, za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to do najbliższej jednostki policji.

D.K-B.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87111,Zamosc-Przez-internet-wplacil-zaliczke-na-ciagnik-Stracil-130-tys-zl.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe