Diagności odpowiedzą za fikcyjne przeglądy

  • 12.01.2019, 10:30 (aktualizacja 12.01.2019, 10:34)
  • Marek Madej
Diagności odpowiedzą za fikcyjne przeglądy
Trzej diagności usłyszeli łącznie 26 zarzutów poświadczenia nieprawdy co do faktu przeprowadzenia badań technicznych pojazdów

Mężczyźni z jednej z zamojskich stacji kontroli pojazdów brali pieniądze za rzekomo przeprowadzane badanie techniczne pojazdów, ale w rzeczywistości żadnej kontroli aut nie dokonywali. Do ujawnienia przestępstw doszło w wyniku działań policji.

W mijającym tygodniu trzem pracownikom jednej z zamojskich stacji kontroli pojazdów uprawnionym do wystawienia dokumentów świadczących o ważności badań technicznych, przedstawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy „co do okoliczności mającej znaczenie prawne”. Mężczyźni w wieku 43, 58 i 65-lat podejrzewani są o dokonywanie potwierdzeń przeprowadzenia fikcyjnych badań technicznych samochodów osobowych, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. W rzeczywistości badania takie nie były przeprowadzane.

Prokuratorskie zarzuty obejmowały łącznie 26 czynów i dotyczyły okresu od czerwca do października 2017 roku.

Za urzędowe poświadczeniem nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wyższa kara, bo aż do 8 lat grozi za poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Natomiast za samo przyjęcie łapówki czyli korzyści majątkowej lub osobistej można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

D.K-B.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87245,Zamosc-Diagnosci-odpowiedza-za-fikcyjne-przeglady.html

 

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe