Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 14:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrabina Marica w ZDK przeniesiona z soboty

!!!UWAGA!!! Z powodu ogłoszenia żałoby narodowej od piątku od godziny 17-tej do soboty do godziny 19-tej spektakle Hrabiny Maricy zostają przeniesione z piątku na sobotę o godzinie 19-tej, a pierwotnie planowany sobotni spektakl zostaje przeniesiony na niedzielę na godzinę 11-tą. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.
Hrabina Marica w ZDK przeniesiona z soboty

Koncert. Niedziela, 20 stycznia

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Teatr Muzyczny Arte Creatura zaprasza na operetkę w III aktach

Hrabina Marica

niedziela, 20 stycznia 2019, 11:00
Sala Widowiskowa Zamojskiego Domu Kultury

Bilety: 70 zł do nabycia na KupBilecik.pl, oraz w Orkiestrze, ul. Partyzantów 2, 
84 638 48 33

KUP BILET


Ach jedź do Varasdin! usłyszymy podczas spektaklu Hrabina Maricy, który jest drugim, obok Księżniczki Czardasza, wielkim operetkowym sukcesem Emmericha Kálmána. Hrabinę przepełniają również węgierskie rytmy czardasza oraz cygański temperament, wspaniałe melodie, a także żarliwe emocje głównych bohaterów. Znajdziemy w niej takie operetkowe szlagiery, jak: aria "Graj, Cyganie!" i duet "Ach, jedź do Varasdin".

Libretto opowiada historię pięknej i szalenie bogatej Hrabiny Maricy, która nie mogąc opędzić się od adoratorów, publikuje w prasie informację o swoich zaręczynach z wymyślonym baronem Kolomanem Żupanem. Na nieszczęście, okazuje się, że baron faktycznie istnieje i przyjeżdża do posiadłości hrabiny na Węgrzech na własne zaręczyny. Do grona adoratorów Maricy dołącza też zubożały hrabia Tasillo, który jako zarządca zawiaduje jej majątkiem, by w ten sposób spłacić długi swego ojca i zabezpieczyć los siostry Lizy. Z kolei Żupan Koloman, by przejąć majątek po dziadku, może poślubić wyłącznie pannę bez posagu. Warunek ten spełnia właśnie urocza Liza. Niedoszły małżonek zwraca więc hrabinie słowo, tym bardziej, że widzi jej zainteresowanie Tasillem. Nieoczekiwanie w majątku pojawia się bogata księżna – ciotka Tasilla, która spłaciwszy dług rodziny, przywraca mu należny status. Hrabia może teraz oświadczyć się Maricy, a baron Żupan zabrać Lizę, rezygnując z jej posagu, do Varasdin. Operetka kończy się zatem tak, jak powinna kończyć się operetka – szczęśliwie!

Libretto: Julius Brammer i Alfred Grunwald
Tłumaczenie: Agnieszka Feill, Władysław Krzemiński, Artur Tur
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

W spektaklu występują śpiewacy, aktorzy i tanerze Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Paulina Gocałek, Adam Żaak / Aleksandr Bardasov / Parycy Hauke / Tomasz Świerczek, Magdalena Czarnecka / Karolina Iwańska-Paśnicka, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszy 
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu 
pod dyrekcją Tadeusza Wicherka

Reżyseria: Marceli Pałczyński
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Wicherek
Choreografia: Anna Siwczyk
Produkcja: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra, Agnieszka Cymbalista-Czuk
Kostiumy: Dorota Wewióra
Scenografia: Jarosław Wewióra
Światło: Tomasz Wustrau / Robert Jurowicz

wykonania odbywają się za zgodą wydawnictwa Octava Music Australia PTY



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama