Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

  • 31.01.2019, 11:38 (aktualizacja 31.01.2019, 13:11)
  • Marek Madej
Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu
Aparaturę do wytwarzania alkoholu oraz 10 litrów gotowego już alkoholu zabezpieczyli policjanci z Zamościa. W swoim domu posiadał je 70-letni mieszkaniec gminy Zamość. Za nielegalny wyrób alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do roku.

We wtorek policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednej z miejscowości gminy Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 70-letniego mężczyzny. Mundurowi odnaleźli tam aparaturę do produkcji alkoholu oraz 10 litrów gotowego już „trunku”. Należące do 70-latka urządzenie oraz alkohol zostały zabezpieczone  i przewiezione do komendy.

Wczoraj ich właściciel usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do roku.

D.K-B.

.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe