Pijane i agresywne

  • 07.02.2019, 13:48 (aktualizacja 07.02.2019, 20:02)
  • Marek Madej
Pijane i agresywne
Nocna interwencja dotycząca zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej zakończyła się zatrzymaniem trzech „dziewczynek”. Dwie z nich to nieletnie 13 i 16-latka (ponad 1.3 i 0.7 promila alkoholu w organizmie). Trzecia to 19-latka mająca prawie 2 promile alkoholu. Dziewczyny piły alkohol i krzyczały na ulicy i klatce schodowej. Na widok umundurowanych policjantów i informacji o końcu imprezy wpadły w szał. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów. Nieletnie trafiły do policyjnej izby dziecka a 19-latka do policyjnego aresztu.

Tuż przed północą policjanci z III komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej. Grupa osób miała krzyczeć i wchodzić na klatkę schodową. Wysłani na interwencję policjanci zastali tam cztery „dziewczynki”. Wszystkie zachowywały się bardzo głośno i spożywały alkohol. Na widok umundurowanych policjantów trzy z nich stały się agresywne. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów.

   Najmłodsza z nich miała 13-lat i ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Kolejna 16-latka miała 0.7 promila  alkoholu, natomiast najstarsza 19-latka prawie 2 promile. Pijane i agresywne dziewczyny zostały zatrzymane. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast nieletnie 13 i 16 latka do policyjnej izby dziecka. Wśród nich była także 15-latka (prawie promila alkoholu w organizmie), która zachowywała się spokojnie i wykonywała polecenia policjantów, dlatego została przekazana ojcu.

   Wszystkie trzy nieletnie odpowiedzą przed sądem rodzinnym natomiast 19-latka odpowie za  naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

AF.

.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe