„BEZPIECZNIE NA FERIACH” - NOŚMY ODBLASKI

  • 08.02.2019, 08:00
  • Marek Madej
 „BEZPIECZNIE NA FERIACH” - NOŚMY ODBLASKI
W związku ze zbliżającymi się feriami tomaszowscy policjanci przeprowadzili prelekcje w szkołach podstawowych i przedszkolach. Przy okazji mundurowi w starszych klasach omawiali również wiele ważnych tematów dotyczących m.in. zagrożeń płynących z użytkowania internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich, konsekwencji prawnych negatywnych zachowań, a także używania elementów odblaskowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci odwiedzili szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu. Dzielnicowi przeprowadzili szereg spotkań w szkołach im podległych poruszając takie tematy jak: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” i akcje towarzyszące. Policjantka od profilaktyki przypomniała podstawowe zasady zachowania się na lodzie, jeździe na sankach w okolicach ulic oraz zakazem podczepiania sanek do pojazdów. Najmłodszym przypomniała, aby same bez opieki nigdzie nie chodziły i zawsze informowały rodziców gdzie są. Apelowała również do uczniów o zakładanie odblasków i wskazywała jak ważne jest ich używanie w godzinach porannych i po zmierzchu. Na koniec spotkania zostały rozdane odblaski i ulotki.

W starszych klasach spotkanie było doskonałą okazją przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci wskazali uczniom zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Omówiono wspólnie z dziećmi podstawowe pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej.

A.L.

http://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87925,Tomaszow-Lub-Bezpiecznie-na-feriach-nosmy-odblaski.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe