ZABEZPIECZONE BEZAKCYZOWE UŻYWKI

  • 09.02.2019, 11:49
  • Marek Madej
ZABEZPIECZONE BEZAKCYZOWE UŻYWKI ZABEZPIECZONE BEZAKCYZOWE UŻYWKI
Blisko 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i 60 lirów alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli chełmscy policjanci.

Znalezione używki należały do mieszkanki gminy Siedliszcze, która przechowywała je w domu. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Wczoraj policjanci z chełmskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali  jedną z  posesji w gminie Siedliszcze. Znaleźli i zabezpieczyli 580 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i 60 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Ustalili, że znalezione wyroby należały do mieszkającej pod tym adresem kobiety. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana. Jeszcze tego samego dnia zostały jej przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

E.C.

 

http://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87977,Chelm-Zabezpieczone-bezakcyzowe-uzywki.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe