Awaria sieci ciepłowniczej

  • 10.02.2019, 20:38 (aktualizacja 11.02.2019, 10:04)
  • Marek Madej
ogrzewanie_awaria.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej w Zamościu.

Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej.

Od soboty prezydent Andrzej Wnuk jest w stałym kontakcie z firmą Veolia i miejskimi służbami. W każdej chwili jesteśmy gotowi pomóc, ale według Veolii przynajmniej na razie wsparcie ze strony miasta nie jest potrzebne.

Pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie kontaktują się z podopiecznymi placówki, osobami starszymi, chorymi, i sprawdzać czy  nie ucierpiały w wyniku awarii i czy nie potrzebują pomocy.   

***

Godz. 19:00 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

W dniu dzisiejszym przywrócono parametry centralnego ogrzewania na osiedlach Kilińskiego (oprócz bloku Kamienna 15) , Stare Miasto, Orzeszkowej i Oboźna.
Wciąż trwają prace aby przywrócić parametry sieci w części ul. Peowiaków oraz zlokalizować awarię na Nowym Mieście w okolicach Reja, Listopadowej Spadek i części ul. Polnej. Zaniżone parametry są również w okolicach ul.Partyzantów i Koźmiana ale w tych okolicach nie ma wielu odbiorców indywidualnych. 
Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy budynków zostali poinformowani o awarii. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze Sztabem Zarządzania Kryzysowego oraz MCPR. Informacji udziela również Pogotowie ciepłownicze pod nr 993. 
Prace będą prowadzone bez przerwy do usunięcia skutków awarii.
Dziękujemy naszym Klientom za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.
 

Roman Trześniowski

Członek Zarządu

Dyrektor ds. rozwoju

Veolia Wschód sp. z o.o.
 
 ***

10.02 godz. 8:30

Jak nas poinformowała firma Veolia, prace przy usuwaniu awarii sieci ciepłowniczej trwały przez całą noc. Niestety okazało się, że doszło do drugiej awarii na dużej magistrali. Bloki przy ul. Reja i Spadek nie mają ogrzewania. Spółka zaangażowała do pracy firmę zewnętrzną, która szuka drugiego źródła wycieku. Awaria, do której doszło wczoraj przy ul. Kilińskiego jest już usuwana, ciepło dziś powinno trafić do mieszkań.

 

9. 02 godz. 21:00

Główna magistrala od Szopinka do ronda przy kinie jest szczelna. Awaria została zlokalizowana- to okolice ul. Kilińskiego. Ze wstepnych ustaleń wynika, że do czasu jej usunięcia, ogrzewania będzie pozbawionych kilka bloków. Do pozostałych mieszkań ciepło popłynie niebawem. Mieszkańcy mogą dogrzewać się grzejnikami elektrycznymi, PGE jest przygotowane na zwiększenie poboru prądu.

 

9.02 godz. 18:20

Awaria nie objęła północnej części miasta. Zamojski Szpital Niepubliczny do północy dostanie "pełną moc" (Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II ma własną kotłownię). Trwa poszukianie źródła wycieku.

 

materiał:

Veolia Wschód sp. z o.o.

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe