Tymczasowe areszty za rozbój

  • 11.02.2019, 13:33 (aktualizacja 11.02.2019, 13:41)
  • Marek Madej
Tymczasowe areszty za rozbój
Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie czterej mieszkańcy Zamościa w wieku od 29 do 44-lat. Mężczyźni podejrzani są o rozbój na 57-letnim zamościaninie. Podczas zajścia pobili go i zabrali kilkaset złotych gotówki. Tuż po zdarzeniu zostali zatrzymani. Za udział w rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj zamojski sąd zdecydował o zastosowaniu najsurowszego ze środków zapobiegawczych wobec czterech mieszkańców Zamościa w wieku od 29 do 44-lat. Mężczyźni w piątek w jednym z mieszkań na zamojskim osiedlu Polna zaatakowali 57-letniego. Pobili go, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 550 zł. Wcześniej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol.


Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastników. Odzyskali też skradzioną gotówkę. Cała czwórka pod zarzutem udziału w rozboju trafiła do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie pokazało, że wszyscy byli pod działaniem alkoholu. W organizmach mieli od 2 do blisko 3 promili alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyźni doprowadzeni zostali przed oblicze prokuratora, który przedstawił im zarzut rozboju.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego. Najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą w areszcie tymczasowym. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

J.K.

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe