V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej zaproszenie

  • 11.02.2019, 21:33 (aktualizacja 11.02.2019, 21:39)
  • Marek Madej
V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej zaproszenie
28 lutego 2019 roku, o godz. 9.00 odbędzie się już V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu.

W tym roku, ze względu na remonty związane z termomodernizacją szkoły wykonawcy wyjątkowo zaprezentują swoje umiejętności w Klubie III Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, przy ulicy Piłsudskiego 36.

Od ponad tygodnia napływają pierwsze zgłoszenia uczestników, a ich liczba świadczy o tym, że konkurs wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży i nauczycieli. Wzorem lat ubiegłych wykonawcy wystąpią w dwóch kategoriach: gimnazjaliści i młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Co roku młodzi artyści zaskakują aranżacją i wykonaniem utworów zarówno tych starych, tj. Bułata Okudżawy, Anny German, Ałły Pugaczowy, Iriny Allegrowy, jak również nowych: Ani Lorak, Aleksandra Rybaka czy Julii Sawiczewy. Dzięki dużej scenie, profesjonalnemu oświetleniu i widowni liczącej blisko 350 osób młodzi wykonawcy będą mogli poczuć się jak na prawdziwej estradzie.  

Piosenki rosyjskie zarażają młodych ludzi swoją wrażliwością, nostalgią, duchem dawnych czasów. W pamięci wszystkich utkwiły występy młodzieży z poprzednich lat, tj. wzruszające wykonanie „Chuligana” czy „Stary klon” Mateusza Kolasy z Liceum Ogólnokształcącego z Włodawy,  Agnieszki Łozińskiej, która wykonała piosenkę „Eurydyki”, czy Szymona Kuśmierczyka, śpiewającego „Biełyje rozy” oraz inne osobowości sceniczne, czasami bez nagród, a jednak zapamiętane.

Na wykonawców czekają wycieczki zagraniczne, wieże, drony i wiele innych ciekawych gadżetów, ufundowanych przez Biuro Turystyczne Quand, MZK, PGE, WSIP, BUDMAT SP.J., Adam Gwizdała PRAKTIBUD.

Uczestnicy konkursu oceniani będą przez jury w składzie: Pan Tadeusz Wicherek, Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Pani Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu i Pani Beata Buczek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu.

Korzystając z gościnności Garnizonowego Klubu zapraszamy na koncert wszystkich mieszkańców Zamościa.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Lubelskiego Kurator Oświaty.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Lublin, Telewizja Kablowa Zamość Video – Kadr, Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Nowy Kurier Zamojski, Kurier Lubelski, NaszeMiasto.pl, Zamojska.pl, Gazeta Akademicka Skafander, Portal Zamojski, Ezamosc.pl, Roztocze.net.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej szkoły:  http://www.zsp4zamosc.edu.pl/konkurspioros

 

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe