Powiatowy Urząd Pracy nagrodzony

  • 12.02.2019, 11:22 (aktualizacja 12.02.2019, 15:45)
  • Marek Madej
nagroda_dla_pup_zamosc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rok 2019 jest rokiem szczególnym również dla Urzędów Pracy. Z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia 23 stycznia 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem Pani Minister Elżbiety Rafalskiej.

W konferencji, oprócz Pani Minister Elżbiety Rafalskiej, uczestniczyli Wiceministrowie: Stanisław Szwed i Kazimierz Kuberski, a także przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, członkowie Rady Rynku Pracy oraz przedstawiciele pozostałych partnerów rynku pracy.

Pani Minister Elżbieta Rafalska w swoim przemówieniu przypomniała, że dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Podkreśliła, że niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Teraz służby zatrudnienia stoją przed zupełnie nowymi wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej, ekonomicznej i technologicznej. Podczas gali Pani Minister Elżbieta Rafalska wspólnie z Wiceministrem Stanisławem Szwedem wręczyli statuetki dla najbardziej wyróżniających się powiatowych urzędów pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu jako jeden z 2 urzędów w Polsce został wyróżniony statuetką za wdrażanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Otrzymał także wyróżnienie za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018, a także dyplom za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy.

W dniu 29 stycznia 2019 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował konferencję pt. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2019", nad którą patronat objął Marszałek Województwa Lubelskiego. Spotkanie połączone było również z obchodami 100-lecia funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu otrzymał od Marszałka dyplom uznania.

            Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Urząd Pracy w Zamościu otrzymał nagrodę główną i tytuł „Lidera Aktywizacji Osób Młodych: jako jeden z 10 urzędów pracy z całej Polski i jako jedyny w województwie lubelskim.

            Jako społeczeństwo borykamy się z trudnościami o charakterze demograficznym, dlatego tak ważne jest umiejętne wspieranie osób młodych w podejmowaniu decyzji zawodowych i stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Warszawska Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych „Polprom” w plebiscycie wybierając instytucje najskuteczniej pomagające Polakom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy wysoko oceniła działania Urzędu i przyznała tytuł lidera.

            Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu w roku ubiegłym został również wyróżniony znakiem jakości „Przyjazny Urząd”, którego celem jest promowanie jednostek administracji publicznej o szczególnych osiągnięciach we wdrożeniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie odnoszącym się do obsługi interesanta i jakości usług publicznych. Wyróżnienie takie otrzymało 25 urzędów w kraju i 5 urzędów pracy.

            Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżniło również Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu za udział w kreowaniu rozwoju informatycznego w Publicznych Służbach Zatrudnienia jako jeden z kilku urzędów pracy z całej Polski przyznając statuetkę „Z podziękowaniami za zaangażowanie w kreowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla PSZ”.

Marek Madej

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe