KMZB SKUTECZNA W WALCE Z "PIRATAMI" DROGOWYMI

  • 12.03.2019, 11:53 (aktualizacja 12.03.2019 12:01)
  • Marek Madej
KMZB SKUTECZNA W WALCE Z "PIRATAMI" DROGOWYMI
Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kolejni kierowcy, którzy w terenie zabudowanym poruszają się z prędkością powyżej 100 km/h stracili uprawnienia. Mundurowi sprawdzając naniesione na Mapę zgłoszenie z kategorii „przekraczanie dozwolonej prędkości” na ul. Wyszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę pojazdu m. Mercedes, który terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Miłośnik szybkiej jazdy poza czasową utratą prawa jazdy otrzymał mandat, a jego konto zasiliły dodatkowe punkty karne.

Policjanci z ruchu drogowego reagując na zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolują zaznaczone miejsca, w sposób szczególny zwracając uwagę na wykroczenia wskazane w zgłoszeniu. Tak było również w ubiegłą niedzielę. Na Mapie pojawiły się bowiem zgłoszenia wskazujące na to, że kierowcy jadący ul. Wyszyńskiego nie przestrzegają ograniczeń prędkości obowiązujących w terenie zabudowanym. Zgłoszenia o nadmiernej prędkości potwierdziły się. Zatrzymany do kontroli drogowej 40-latek z Zamościa, kierował samochodem m. Mercedes mając na liczniku powyżej 100 km/h. Kontrola dla 40-latka zakończyła się mandatem, punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące. 

   Podobne konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł 29-latek z gm. Łabunie, który w miniony piątek na ul. Hrubieszowskiej kierował audi mając na liczniku o ponad 50 km/h więcej niż zezwalają na to przepisy. Kolejny miłośnik szybkiej jazdy, 60-latek z woj. śląskiego, został zatrzymany do kontroli drogowej w Krasnobrodzie. Jej powodem również była nadmierna prędkość. Policyjny radar wykazał, że na liczniku samochodu m. Renault, którym się poruszał było 106 km/h. 60-latek otrzymał mandat i punkty karne, na kilka miesięcy stracił także uprawnienia. 
D.K-B.

http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe