Zabezpieczone automaty do gier

  • 13.03.2019, 19:22 (aktualizacja 13.03.2019 19:47)
  • Marek Madej
Zabezpieczone automaty do gier
Zamojscy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami KAS dokonali sprawdzenia lokalu na terenie gm. Stary Zamość, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane nielegalne gry. Wewnątrz ujawnili dwa działające bez zezwolenia automaty. Sprzęt został zatrzymany.

Wczoraj policjanci z zamojskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej weszli do lokalu w gm. Stary Zamość, w którym jak przypuszczali, mogła odbywać się nielegalna działalność związana z grami hazardowymi. Nie pomylili się, wewnątrz znajdowały się bowiem dwa automaty do prowadzenia gier hazardowych o tzw. niskich wygranych. Obecny był również 37-letni mężczyzna obsługujący nielegalne urządzenia.

Mężczyzna został przesłuchany, a automaty zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze KAS.  

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie lub urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie kary łącznie.  

Warto przypomnieć, że ustawa o grach hazardowych mówi, że automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za wstawienie do lokalu i udostępnienie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu.
D.K-B.

http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe