"Świeć się z Energą"

  • 14.03.2019, 12:38 (aktualizacja 14.03.2019 14:16)
  • Marek Madej
"Świeć się z Energą"
15 marca w Ratuszu Miejskim w Zamościu odbędzie się uroczystość przekazania nagród w X edycji konkursu "Świeć się z Energą".

Zamość w ostatniej edycji  konkursu "Świeć się z Energą" zajął pierwsze miejsce w etapie regionalnym i  zdobył energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

Uroczystość przekazania nagród rozpocznie się o godz.12.00.

W spotkaniu wezmą udział:

Robert Soszka- Kierownik Wydziału Wsparcia Sprzedaży Rynku Biznesowego Energa Oświetlenie

Andrzej Wnuk- Prezydent Miasta Zamościa wraz z zastępcami: Małgorzatą Bzówką i Piotrem Zającem

Małgorzata Żołyńska- Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu

Anna Bałdyga- Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu 

 

 

 

 

***

Informacja organizatora:

Grupa Energa jako firma odpowiedzialna społecznie, stara się inicjować i wspierać ważne inicjatywy prospołeczne. Jedną z nich jest plebiscyt „Świeć się z Energą”, dzięki któremu co roku nagrody o wartości 200 tys. złotych trafiają do wielu potrzebujących. Na przestrzeni ostatnich 10 lat dzięki akcji podopieczni prawie 200 placówek m.in. domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej zyskali pomoc, która ułatwiła im życie na długie lata.

Plebiscyt jest nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym lokalne społeczności angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Zamość zdobył nie tylko tytuł „Świetlnej stolicy Lubelszczyzny”, ale także energooszczędny sprzęt AGD, o wartości 10 tys. zł.  Zamość w rywalizacji regionalnej pokonał inne miasta z województwa m.in. Krasnystaw i Lublin. Udział w plebiscycie miast to również możliwość do wypromowania swojej miejscowości na arenie ogólnopolskiej i rozbudzenia w mieszkańcach lokalnego patriotyzmu. Podstawowe cele konkursu to niesienie pomocy potrzebującym i aktywizowanie społeczności lokalnych, zachęcanie Polaków do prezentowania swojego patriotyzmu - przywiązania do miasta i regionu.

Każdego roku Plebiscyt Miast wyzwala duże emocje, rywalizacja trwa do ostatniej chwili, to nie wielkość miasta ale mobilizacja i zaangażowanie jego mieszańców oraz sympatyków ma kluczowe znaczenie. Udowadnia to Zamość, który kolejny raz wygrał z wielkim Lublinem.

To już trzecia edycja, w której mieszkańcy Zamościa wygrywają nagrody, którymi wspierają najbardziej potrzebujących w swoim regionie.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

1. Sędziszów Małopolski

2. Katowice

3. Łomża

4. Wejherowo

5. Ostrów Wielkopolski

6. Nysa

7. Wschowa

8. Radom

9. Toruń

10. Kielce

11. Wrocław

12. Łódź

13. Kraków

14. Świnoujście

15. Zamość

 

 

 

 

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe