Tymczasowy areszt dla 40-latka za rozbój

  • 22.03.2019, 13:06 (aktualizacja 22.03.2019, 13:17)
  • Marek Madej
 Tymczasowy areszt dla 40-latka za rozbój
40-latek z Zamościa najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podczas spotkania towarzyskiego, bijąc i kopiąc znajomego zabrał mu portfel z pieniędzmi. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Jak relacjonował 37-letni pokrzywdzony i potwierdzili to świadkowie w godzinach popołudniowych w mieszkaniu znajomych wspólnie spożywali alkohol. Kiedy jeden z uczestników spotkania – 40-letni mieszkaniec Zamościa zauważył, że pokrzywdzony w portfelu ma pieniądze zażądał, aby pokrzywdzony mu je oddał. Mężczyzna  stanowczo zaprotestował i wówczas znajomy postanowił siłą odebrać własność 37-latka. Kopiąc go i szarpiąc zabrał portfel i kazał opuścić mieszkanie.
Powiadomieni o zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 40-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj 40-latek usłyszał zarzut rozboju. Również wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.  

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawiani wolności. Uwadze sądu nie umknie również to, że 40-latek był już wcześniej prawomocnie skazany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, a wtorkowego rozboju dopuścił się w warunkach recydywy.

D.K-B.

 
 
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe