Strajk w zamojskich placówkach oświaty

  • 08.04.2019, 12:47 (aktualizacja 08.04.2019, 15:14)
  • Marek Madej
strajk_nauczycieli.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W dniu dzisiejszym (08.04.2019) rozpoczął się Ogólnopolski Strajk Nauczycieli. Pracownicy zamojskich placówek oświaty również przyłączyli się do protestu i walki o lepszy byt. Dzieci się cieszą a rodzice mają problem co z nimi zrobić.

Poniżej przedstawiamy dane z zamojskich placówek oświatowych dotyczących strajku.

 Przedszkola miejskie:

Nr 1, 5, 6, 9 praca odbywa się normalnie. W Przedszkolu nr 9 kilku nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale opieka jest zapewniona na cały czas trwania strajku (niezależnie od tego, jak długo będzie trwał).

Nr 2, 4, 10, 12, 15- nauczyciele strajkują, ale liczba nauczycieli jest wystarczająca i opieka nad dziećmi jest zapewniona.

Nr 7, 8, 13 i 14- tu sytuacja jest trudna, ponieważ do strajku przystąpiła większa liczba nauczycieli, ale opieka nad dziećmi jest zorganizowana.

Jeśli chodzi o posiłki- dzieci otrzymują je tak, jak zwykle (tak samo jest w szkołach podstawowych).

Szkoły podstawowe zapewniają opiekę dzieciom, organizują zajęcia opiekuńcze, świetlicowe.

Szkoły ponadgimnazjalne- I i III LO mają rekolekcje, w pozostałych placówkach opieka jest zapewniona.

Szkoły mogą liczyć na wsparcie z OSiRu, ZDKu, Książnicy Zamojskiej, Muzeum- jeśli będzie taka potrzeba, pracownicy tych placówek w każdej chwili mogą zorganizować na terenie szkoły zajęcia dla dzieci i młodzieży. 

Ogółem- w szkołach podstawowych pracuje ponad 80 nauczycieli, podobnie jest w przedszkolach.

Nie strajkują: SOSW, Bursa Międzyszkolna nr 2, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego. 

 

  Dane o liczbie osób strajkujących z godziny na godzinę  ulegają zmianie, ponieważ nauczyciele strajkują tylko w czasie swoich godzin dydaktycznych.

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
He
He 08.04.2019, 17:01
Kopia stanowiska wladz... Ktora jest nie prawdziwa...

Pozostałe