„BEZPIECZNY PRZEJAZD-SZLABAN NA RYZYKO”

  • 12.04.2019, 11:12 (aktualizacja 12.04.2019, 11:19)
  • Marek Madej
„BEZPIECZNY PRZEJAZD-SZLABAN NA RYZYKO”
Dziś od godzin porannych na drogach powiatu trwa akcja pod kryptonimem „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Działania policjantów ukierunkowane są na bezpieczeństwo w rejonie strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych.

Dzisiaj w rejonie przejazdów kolejowych pojawiła się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów.. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na zachowanie kierowców w rejonie przejazdów kolejowych. Ponadto zdecydowanie i stanowczo reagują na wykroczenia będące głównymi przyczynami wypadków.  

Nie stosowanie się do znaków w rejonie przejazdów kolejowych, to główna przyczyna wypadków na torach. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych. Zapowiadają również dalsze podobne akcje.  

P.W.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe