Kłusowali na rzece Wieprz

  • 06.05.2019, 13:25
  • Marek Madej
 Kłusowali na rzece Wieprz
Dwaj mężczyźni w wieku 50 i 62-lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kłusowania na rzece Wieprz. Kłusownicy dokonywali połowu za pomocą tzw. „podrywki”, przy sobie mieli również wędki oraz nielegalnie złowionego sandacza. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj strażnicy rybaccy zamojskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego powiadomili dyżurnego komendy o tym, że w trakcie patrolu rzeki Wieprz w m. Staw Noakowski Kolonia ujęli dwóch mężczyzn, którzy dokonywali połowu ryb za pomocą tzw. „podrywki” przymocowanej do drewnianych pałąków i tyczki. Przy mężczyznach strażnicy ujawnili także będącą w okresie ochronnym rybę z gatunku sandaczy.  

Kłusownicy, 50-letni mieszkaniec gm. Nielisz oraz 62-latek z gm. Tomaszów Lubelski oprócz „podrywki” mieli przy sobie również wędki oraz inne akcesoria wędkarskie. Narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa zostały procesowo zabezpieczone. Z podejrzanymi o kłusownictwo policjanci wykonali czynności procesowe.

Nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów,  które służyły do jego popełnienia.

D.K-B.

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe