PREZYDENT RP WYRÓŻNIŁ 2 LUBELSKĄ BRYGADĘ OBRONY TERYTORIALNEJ

  • 06.05.2019, 13:39 (aktualizacja 06.05.2019, 13:53)
  • Marek Madej
PREZYDENT RP WYRÓŻNIŁ 2 LUBELSKĄ BRYGADĘ OBRONY TERYTORIALNEJ DWOT
2 maja 2019 r. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej.

 

 

    Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych, oraz środowisk kombatanckich

i zaproszonych gości, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej. Flagę z rąk Prezydenta odebrał dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz.

O tym jak ważne jest to wyróżnienie niech świadczą słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy: „Eksponujcie ją Państwo z dumą i radością – jako manifestację oddania Polsce
i wyraz naszej tożsamości. Jako symbol wspaniałego dorobku naszego narodu (…).

Biało-czerwona flaga jest jednym z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę. Jest świadkiem historii ojczystej oraz znakiem patriotyzmu i tożsamości narodowej”.

Z kolei dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz podkreślił, „że wyróżnienie to jest dla nas – wszystkich żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej szczególne, to docenienie bardzo dużego wysiłku jaki na co dzień
w swoją służbę wkładają żołnierze z lubelskiej brygady”
.

Prezydent Andrzej Duda wyróżnił wręczeniem flagi 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej jako instytucję szczególnie zasłużoną w działalności społecznej i kulturalnej oraz rozpowszechniającą patriotyzm.

 Podstawą wręczenia flagi jest ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach
i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych. Zwyczaj wręczania flag zapoczątkowany został w 2007 r. Flaga przyznawana jest min. wyróżniającym się organizacjom, instytucjom jednostkom wojskowym.

 

 

kpt. Damian STANULA

 

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe