Sprawca przemocy domowej tymczasowo aresztowany

  • 09.05.2019, 13:32 (aktualizacja 09.05.2019, 13:42)
  • Marek Madej
Sprawca przemocy domowej tymczasowo aresztowany
Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące wobec 40-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali we wtorek 40-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad swoimi rodzicami stosując  przemoc psychiczną i fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe nie wstydźmy się prosić o pomoc. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

E.C.

lubelska.policja

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe