Nielegalne papierosy ukryte w malinach

  • 30.05.2019, 12:41 (aktualizacja 30.05.2019, 12:49)
  • Marek Madej
 Nielegalne papierosy ukryte w malinach
Policjanci z Krasnobrodu na posesji 60-latka z gm. Adamów zabezpieczyli blisko pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnych wyrobów tytoniowych przechowywał je w plastikowej beczce umieszczonej w sadzie pomiędzy krzakami malin. Za naruszenie przepisów karno skarbowych odpowie przed sądem.

Policjanci z Krasnobrodu ustalili, że na terenie jednej z posesji położonej w gminie Adamów mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 60-letni właściciel posesji sam wydał mundurowym kilka paczek nielegalnych papierosów zapewniając, że więcej ich nie posiada. Jednak funkcjonariusze nie dali wiary jego słowom i postanowili sprawdzić pomieszczenia oraz teren posesji. Policyjny „nos” nie zawiódł stróżów prawa. W sadzie pomiędzy krzakami malin odnaleźli, bowiem plastikową beczkę, a w niej papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości blisko pół tysiąca paczek.

Policjanci zabezpieczyli pochodzący z przemytu towar. Wstępne wyliczenie strat na szkodę skarbu państwa oszacowano na ponad 11 tys. zł. Za naruszenie przepisów karno skarbowych 60-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

D.K-B.

 

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe