Konkurs „Jestem Bezpieczny”

  • 30.05.2019, 12:54 (aktualizacja 30.05.2019, 13:04)
  • Marek Madej
 Konkurs „Jestem Bezpieczny”
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu oraz z SP w Zawadzie zwyciężyli w eliminacjach gminnych policyjnego konkursu „Jestem Bezpieczny”. Będą reprezentowali miasto i gminę Zamość podczas zmagań finałowych. Wszyscy uczestnicy wczorajszych eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe.

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyły się eliminacje gminne policyjnego konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Zamościa oraz gminy Zamość. Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie 10 sześcioosobowych drużyn.

Wszystkim uczestnikom konkursu powodzenia życzył obecny podczas konkursu Pan Andrzej Szumowski dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Natomiast nad prawidłowym przebiegiem testu czuwał asp. Dariusz Kuropatnicki profilaktyk z zamojskiej komendy. Dla uczestników przygotowany został test wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, uzależnień oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród szkół z m. Zamość najlepiej test rozwiązali i zdobyli największą liczbę punktów uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu. Natomiast ze szkół położonych w gminie Zamość – drużyna ze szkoły podstawowej w Zawadzie.

Przygotowując się do testu każdy uczestnik musiał przyswoić sobie wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu. Dlatego też za włożony trud każdy uczeń biorący udział we wczorajszych eliminacjach został wyróżniony nagrodą rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zamość oraz Wójta Gminy Zamość.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 7 czerwca 2019 roku również w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu.

D.K-B.

 

http://lubelska.policja.gov.pl

 

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe