IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019

  • 03.06.2019, 13:52 (aktualizacja 03.06.2019, 14:03)
  • Marek Madej
IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019
W dniu 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyły się IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły oraz okazją do podsumowania 15 lat szachów w SP6. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników z kilku szkół Miasta Zamość oraz regionu zamojskiego. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem: Wojewody Lubelskiego _ Przemysława Czarnka , Senatora RP - Jerzego Chróścikowskiego, Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka, Lubelskiego Kuratora Oświaty - Teresy Misiuk oraz Prezydenta Miasta Zamość - Andrzeja Wnuka .

Grano w sześciu kategoriach indywidualnych: klasa IV-V chłopcy i dziewczęta, klasa VI-VII chłopcy i dziewczęta, klasa VIII i III gimnazjum chłopcy i dziewczęta oraz w dwóch kategoriach drużynowych: chłopców i dziewcząt. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody oraz pamiątkowe medale za miejsca I-VI, szkoły puchary za miejsca I-III, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo puchary z okazji 90-lecia szkoły oraz 15-lecia szachów w SP6 otrzymali najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu, natomiast najlepsi zawodnicy wśród chłopców i dziewcząt z Miasta Zamość specjalne nagrody. Serdeczna podziękowania uświetnienie swoim uczestnictwem dla uczniów i opiekunów z Tomaszowa Lubelskiego, Tereszpola-Kukiełek, Przeworska oraz zamojskich szkół - Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 7. Zapraszamy na następne turnieje szachowe w naszej szkole.

 

 

 

materiał nadesłany

Marek Madej

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe