SCRABBLE Z OKAZJI „ 90- LECIE SZÓSTKI: 1929-2019”

  • 07.06.2019, 12:11 (aktualizacja 07.06.2019, 13:08)
  • Marek Madej
W czwartek, 23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu zostały zorganizowane II Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble. Międzyszkolne rozgrywki odbyły się w ramach obchodów 90-lecia SP nr 6

Honorowy patronat nad rozgrywkami objęli:

Pan Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski,

Pan Jerzy Chróścikowski – Senator RP,

Pan Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm RP,

Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość,

Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące 10 zamojskich szkół podstawowych. Przed rozpoczęciem spotkania kilka słów wsparcia przekazali zebranym dyrektor szkoły - Artur Wąsko oraz asystentka senatora Jerzego Chróścikowskiego – pani Joanna Wawryk.

Celem naszego spotkania była integracja uczniów, chęć poznania się oraz sprawdzenia swoich umiejętności i wykazania się znajomością języka ojczystego. Każda z drużyn zmierzyła się z zadaniem głównym – ułożeniem rozgrywki scrabblowej dotyczącej słowa „Szóstka”, a następnie przystąpiła do właściwych rozgrywek według zasady – ,,każdy z każdym”. Opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół pełnili role członków jury turnieju. Obserwując dzieci można było zobaczyć rożne taktyki gry, różne sposoby radzenia sobie ze stresem i upływającym czasem. Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie turnieju, wręczenie podziękowań, dyplomów, medali oraz pamiątkowych statuetek. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, która została Mistrzem Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble w roku szkolnym 2018/2019

II miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu

III miejsce - I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu, 
V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, 
VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, 
VII miejsce – Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School, 
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, 
IX miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu.

X miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu.

Wszystkim uczniom dziękujemy serdecznie za wspólną, „urodzinową” zabawę, a opiekunom – za udane współtworzenie atmosfery zabawy. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy na spotkanie za rok. Nasze zawody fotografowali Jakub Kulik i Oskar Czuchaj (uczniowie kl.VIII b), ze szkolnego kółka fotograficznego.


Tekst: Monika Słomianowska 
 

 

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe