Nawałnice nad Zamojszczyzną

  • 21.06.2019, 10:33 (aktualizacja 21.06.2019, 13:49)
  • Marek Madej
Nawałnice nad Zamojszczyzną
Pozrywane dachy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne to skutki burzy, która przeszła wczoraj (20 czerwca) w godzinach wieczornych nad Zamojszczyzną. Niezbędna była pomoc strażaków.

20 czerwca po godzinie 22 otrzymaliśmy informacje o zerwanych dachach z budynków, powalonych drzewach na drogach publicznych oraz zerwanych liniach energetycznych w  miejscowościach Horyszów, Grabowiec Góra oraz Skomorochy Duże.

Do zdarzeń w trzech miejscowościach zadysponowano łącznie 10 zastępów /31 strażaków państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Działania wspierały policja oraz pogotowie energetyczne. Działania ratownicze prowadzone były od godzinach 22 do 2:40

Łącznie w Horyszowie i Górze Grabowiec zostało uszkodzonych 8 budynków ( 4 budynki mieszkalne, 3 budynki gospodarcze i 1 usługowo magazynowy) w trzech przypadkach zerwane zostały całe dachy a w pięciu pozostałych częściowo uszkodzone.

W Horyszowie uszkodzonych zostało 5 budynków z czego 3 mieszkalne, 1 gospodarczy i 1 usługowo magazynowego. Duże straty wyrządzone zostały zerwanym dachem z budynku usługowo magazynowego który w wyniku silnych wiatrów został przemieszczony i spadł na budynek mieszkalny zrywając po drodze napowietrzną linię energetyczną oraz łamiąc drzewa które zablokowały przejazd na drodze krajowej nr 17.

Góra Grabowiec zerwanych zostało 3 dachy. Częściowo z budynku mieszkalnego, oraz w całości z dwóch budynków gospodarczych, ponadto powalone drzewa blokowały przejazd na drodze powiatowej w miejscowości Góra Grabowiec i Skomorochy Duże.

Na szczęście w zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.

Strażacy przy użyciu dostarczonych plandek z jednostek OSP Góra Grabowiec i Miączyn zabezpieczyli część uszkodzonych dachów, zabezpieczyli zerwane linie energetyczne przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia pogotowia energetycznego oraz uprzątnęli powalane drzewa blokujące przejazd z dróg: krajowej nr 17 w miejscowości Horyszów, oraz publicznych w miejscowościach Grabowiec Góra i Skomorochy Duże.

 

 

 

Oficer Prasowy

Komendy Miejskiej PSP

mł. bryg. Andrzej Szozda

 

Marek Madej

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe