BEZ UPRAWNIEŃ I Z PROMILAMI ZAKOŃCZYŁ JAZDĘ MOTOCYKLEM NA ZNAKU DROGOWYM

  • 09.07.2019, 14:05 (aktualizacja 09.07.2019, 14:11)
  • Marek Madej
BEZ UPRAWNIEŃ I Z PROMILAMI ZAKOŃCZYŁ JAZDĘ MOTOCYKLEM NA ZNAKU DROGOWYM
Z obrażeniami ciała do szpitala zastał przewieziony 33-letni kierujący motocyklem, który w m. Sochy wpadł w poślizg i doprowadził do przewrócenia maszyny. W organizmie miał prawie promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Sochy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem m. Suzuki 33-letni mieszkaniec gm. Izbica nagle wpadł w niekontrolowany poślizg i doprowadził do przewrócenia maszyny. Po przewróceniu się  motocykl przesunął się na pobocze i uderzył w znak drogowy. Z obrażeniami ciała 33-latek został przewieziony do szpitala.

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 33-latek niedostosowana do panujących warunków i posiadanych umiejętności.

Ponadto policyjne badanie trzeźwości wykazało w organizmie motocyklisty prawie promil alkoholu, a po sprawdzeniu w systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, uwadze sądu nie umknie również to, że swoim zachowaniem spowodował zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierował bez wymaganych prawem uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. A jego nieodpowiedzialne i niezgodne z prawem zachowanie może mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.

D.K-B.

http://lubelska.policja.gov.pl
Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe