NIELEGALNE PAPIEROSY UKRYTE W BECZKACH NA KAPUSTĘ

  • 10.07.2019, 08:59 (aktualizacja 10.07.2019, 09:09)
  • Marek Madej
NIELEGALNE PAPIEROSY UKRYTE W BECZKACH NA KAPUSTĘ
Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli wczoraj krasnostawscy kryminalni. Nielegalny towar znajdował się na jednej z posesji w gm. Żółkiewka. Kontrabanda ukryta była w beczkach na kapustę.

We wtorek policjanci z Krasnegostawu przeszukali teren jednej z posesji w gminie Żółkiewka. W trakcie czynności zabezpieczyli łącznie 1240 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w beczkach na kapustę, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Część kontrabandy była w pomieszczeniach mieszkalnych.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 21 tys. zł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, a jego właściciel wkrótce usłyszy zarzuty. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

P.W.

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe