„Język wykładowy" Aleny Grom

  • 17.07.2019, 10:39 (aktualizacja 17.07.2019, 10:50)
  • Marek Madej
„Język wykładowy" Aleny Grom
„Język wykładowy” Aleny Grom to tytuł wystawy zorganizowanej we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA 2019. Wernisaż wystawy odbył się 16 lipca 2019 r. w galerii BipeArt w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu przy ul. Sienkiewicza 5.

Prace Aleny Grom mówią o problemach wschodniej Ukrainy, a konkretnie o mieście Marinka znajdującym się na linii frontu. Mieszka w nim ok. 6 500 osób, w tym 493 to dzieci, które z różnych powodów nie mogły opuścić strefy wojny. Autorka  koncentruje się na zwykłych ludziach, którzy znajdują się w trudnych warunkach społecznych i politycznych.

Wernisaż wystawy otworzyła pani dr Dorota Mach – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz pan Andrzej Pogudz – Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wzięli w nim udział artyści, ludzie kultury, oświaty,  osoby zainteresowane fotografią oraz zaproszeni goście z Ukrainy i Gruzji.

Ekspozycja Aleny Grom otwiera cykl sześciu wystaw fotograficznych, które można oglądać w różnych miejscach Zamościa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA.

Wystawę „Język wykładowy” można oglądać w Galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 do końca sierpnia 2019 r.

 

Alicja Piskorska

 

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe