Znamy zwycięzców piłkarskich międzynarodowych mistrzostw ONKO LIGA 2019!

  • 26.07.2019, 09:10 (aktualizacja 26.07.2019, 10:40)
  • Marek Madej
W weekend 20-21 lipca 2019 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich „ONKO LIGA 2019”. Drużyny złożone z ponad 200 młodych pacjentów onkologicznych z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji rywalizowały o puchary w czterech kategoriach wiekowych. Znamy zwycięzców!

W tegorocznej, pierwszej edycji mistrzostw ONKO LIGA 2019 wzięli udział młodzi pacjenci z polskich i zagranicznych ośrodków onkologicznych - łącznie ponad 200 dzieci. Uczestnicy rywalizowali, grając w meczach eliminacyjnych (sobota, 19 lipca), oraz finałowych (niedziela, 20 lipca). Młodzi piłkarze konkurowali w czterech grupach wiekowych: poniżej 12 roku życia

(U-12), poniżej 14 (U-14), 16 (U-16) oraz  poniżej osiemnastego (U-18).

Na drużyny czekały wyjątkowe puchary przekazane przez Patrona wydarzenia – Polski Związek Piłki Nożnej, które trafiły do rąk:

U-12

U-14

U-16

U-18

1. Słowacja

1. Kraków

1. Turcja

1. Bydgoszcz

2. Ukraina

2. Lublin

2. Olsztyn

2. Słowacja

3. Warszawa

3. Litwa

3. Wrocław

 

 

Pierwsza edycja ONKO LIGI okazała się wspaniałym, wzruszającym i pełnym sportowych emocji wydarzeniem. Rodziny i przyjaciele tłumnie kibicowali młodym zawodnikom, którzy w swoim życiu stoczyli już niejedną wygraną walkę: pokonali chorobę nowotworową.

Choroba absolutnie nie przeszkadza mi w trenowaniu sportów: dzięki piłce nożnej tyle o niej nie myślę, staram się o niej zapomnieć i żyć normalnie – mówi Denis Kyrychuk, zawodnik z Ukrainy.

 

ONKO LIGA to nie tylko zabawa, ale również przełamywanie stereotypów, które panują wokół choroby nowotworowej, szczególnie u dzieci. Sport jest wspaniałą formą rehabilitacji zarówno ruchowej, jak i psychicznej. W ONKO LIDZE nie chodzi o wynik, ale o zabawę i dobre samopoczucie. Niezależnie, która drużyna wygrała, wszystkie dzieci są zwycięzcami – wygrały walkę z bardzo trudnym przeciwnikiem i tytuł mistrza jak najbardziej należy się wszystkim zawodnikom – podkreśla Tomasz Osuch.

 

Marta Szerakowska

Marta Sułkowska

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe