POLICYJNA GRUPA "SPEED" ELIMINUJE DROGOWYCH PIRATÓW

  • 06.08.2019, 09:43 (aktualizacja 06.08.2019, 09:54)
  • Marek Madej
POLICYJNA GRUPA "SPEED" ELIMINUJE DROGOWYCH PIRATÓW
Policyjne działania wciąż pokazują, że pomimo surowych konsekwencji, nadal po naszych drogach poruszają się kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Lekceważenie przepisów i jazda z nadmierną prędkością skutkuje w konsekwencji utratą prawa jazdy. Tak było w przypadku kolejnych siedmiu kierowców zatrzymanych podczas minionego weekendu. Ich namierzenie to w większości efekt działania zamojskiej grupy "Speed".

W niedzielę policyjny patrol z grupy "Speed" zatrzymał czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 74 w m. Gorajec Zastawie. Tuż po godz. 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego chevroletem. Pojazdem kierował 51-latek. Wykonany przez policjantów pomiar wskazał, że mężczyzna poruszał się z prędkością 104 km/h. Popełnione przez kierowcę wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień oraz mandatem karnym. Dodatkowo na jego koncie zapisano 10 punktów karnych. Kilka godzin później w tej samej miejscowości zatrzymany został kierujący samochodem marki Renault. 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poruszał się z prędkością 103 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali również, 42-latka, który kierował  BMW i 36-latka kierującego hondą. Pierwszy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h, drugi o 53 km/h.

W weekend uprawnienia do kierowania straciło również dwóch 26-latków. Obaj kierowali pojazdami marki Audi. Jeden z nich w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Drugi na ul. Legionów poruszał się z prędkością 105 km/h.

Weekendową niechlubną statystykę zamyka 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Łabuniach. W terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 17, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. 30-latek kierował volkswagenem.

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 190 kierującym. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

J.K.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 07.08.2019, 14:14
Bezkarna policja jeździ w zabudowanym po 150km/h i więcej, bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych, przekraczając ponad dwukrotnie dopuszczalną prędkość po to żeby mierzyć komuś przekroczenie np. o 10km... to jakie zagrożenia powoduje policja swoją jazdą jest często niewspółmierne do zagrożenia jakie wprowadza osoba "mierzona".. w mojej opinii jest to nic innego jak pozyskiwanie wpływów do budżetu, bo z podnoszeniem poziomu bezpieczenstwa takie zachowania niestety nie mają nic wspólnego..

Pozostałe