ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY

  • 23.08.2019, 10:41 (aktualizacja 23.08.2019, 10:48)
  • Marek Madej
 ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w m. Depułtycze Królewskie. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz samochód osobowy marki Ford. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po godzinie 12:30 w miejscowości Depułtycze Królewskie. Uczestnikami zdarzenia był 41-letni rowerzysta oraz 63-letnia kierująca samochodem osobowym m-ki Ford. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu osobowego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierujący jednośladem w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Badanie alkomatem kierującej fordem wykazało, że była ona trzeźwa.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Jak wiemy to właśnie rowerzyści są zaliczani do niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przeciwieństwie do kierowców to właśnie oni po zderzeniu z pojazdem są narażeni na poważne obrażenia ciała.

J.B.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe