Bezpieczna droga do szkoły … w Miączynie

  • 05.09.2019, 12:39 (aktualizacja 05.09.2019, 13:47)
  • Marek Madej
Bezpieczna droga do szkoły … w Miączynie
O bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym rozmawiali z uczniami ze szkoły podstawowej w Miączynie policjanci z zamojskiej komendy. Później na zajęciach praktycznych uczniowie ćwiczyli pod okiem mundurowych bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Wczoraj asp. Dariusz Kuropatnicki profilaktyk z zamojskiej komendy oraz mł. asp. Marek Chmielowiec dzielnicowy z Miączyna w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z najmłodszymi uczniami tamtejszej szkoły podstawowej, którzy kilka dni temu rozpoczęli nowy rok szkolny. W czasie spotkania przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci uczyli bezpiecznego poruszania się chodnikiem oraz poboczem drogi, przechodzenia przez przejście dla pieszych i bezpiecznej jazdy rowerem. Informowali także o konieczności noszenia odblasków, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze.

Po części teoretycznej w murach szkoły, przyszła pora na sprawdzenie zdobytej przez dzieci wiedzy. Uczniowie wraz z opiekunami na przejściu dla pieszych znajdującym się tuż przy szkole, ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Czuwający nad ich bezpieczeństwem policjanci wskazywali na mogące wystąpić zagrożenia. Apelowali o to, aby przed przejściem na druga stronę ulicy zawsze zachowywali szczególną ostrożność i skupiali się na tym co dzieje się wokół. Przestrzegali przed wbieganiem na jezdnię oraz wychodzeniem na drogę z za przeszkody ograniczającej widoczność.

D.K-B.

 

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe