Sprawca włamania wpadł dzięki śladom DNA

  • 06.09.2019, 12:48 (aktualizacja 06.09.2019, 13:55)
  • Marek Madej
Sprawca włamania wpadł dzięki śladom DNA
Policjanci z Krasnegostawu ustalili sprawcę włamań do warsztatu mechanicznego oraz innego przedsiębiorstwa, do których doszło w grudniu 2017 roku. Pomocne przy tym były badania śladów DNA zabezpieczonych na miejscu zdarzenia. 51-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany na granicy w momencie, gdy próbował wjechać do Polski. Przy sobie miał przedmioty służące do włamań.
Krasnostawscy kryminalni wykonując czynności operacyjne ustalili sprawcę dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w grudniu 2017 roku na terenie miasta. Sprawca pokonując zabezpieczenia warsztatu mechaniczno-wulkanizacyjnego dostał się do jego wnętrza, skąd zabrał sprzęt i narzędzia o wartości ponad 30 tys. zł. Tej samej nocy włamał się też do innego przedsiębiorstwa, gdzie jego łupem padły kolejne przedmioty.

Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustaleń, że sprawcą jest 51-letni obywatel Ukrainy. Przy jego ustaleniu, policjantom pomogły badania DNA śladów pozostawionych na miejscu. Policjanci rozpoczęli wówczas poszukiwania mężczyzny.
 
Przed kilkoma dniami sprawca tych przestępstw  został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, kiedy próbował wjechać do Polski. Mundurowi znaleźli przy nim narzędzia służące do włamań.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 51-latek dokonał także dwóch włamań na terenie Lublina. Mężczyzna został zatrzymany, a dziś Sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
 
Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

P.W.
 
http://lubelska.policja.gov.pl
Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe