Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 07:00
Przeczytaj!

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Agros piąty!!

Na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Radomiu w niedzielę (15.09.2019 r.) odbył się Finał Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Na zawodach nie mogło zabraknąć sportowców z Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Zawodnicy zgromadzili 2419 punktów i w klasyfikacji klubowej Agros zajął piąte miejsce.
Finał Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Agros  piąty!!

Na podium stanęła miedzy innymi Kinga Staszczuk w trójskoku z wynikiem 11.16 metra pobiła swój rekord życiowy.

Krótka sztafeta kobiet 4 x 100 w składzie: Martyna Seń, Monika Romaszko, Wiktoria, Oko oraz Sabina Jachymek z wynikiem 47.79 uzyskała najlepszy czas i zajęła pierwsze miejsce zdobywając 158 pkt.

Pierwsze miejsce zajął również Patryk Krupa w biegu na 100 metrów, metę przekroczył z wynikiem 10.83. Wśród kobiet w biegu na 100 metrów przez płotki z wynikiem 14.01, najlepsza była Monika Romaszko zdobywając 160 pkt., zaraz za nią metę przekroczyła Wiktoria Oko z czasem 14.54.

Kornel Warszawski w pchnięciu kulą (6kg) posłał kulę na odległość 16.40 metrów i uzyskał najwyższy wynik. W rzucie dyskiem najwyższa lokata należy do Jakuba Lewoszewskiego który z wynikiem 56.99 metrów uzyskał największą ilość punków, bo aż 165. Martyna Seń również ma się czym pochwalić w biegu na 100 metrów przekroczyła metę jako druga z czasem 12.63.

Zawodnicy biorący udział w sztafecie 4 x 400 metrów Mix, w składzie: Weronika Bielińska, Mateusz Jakóbczyk, Martyna Szeliga oraz Mikołaj Jędruszczak z wynikiem 3:52.12 zajęli trzecie miejsce. Mateusz Jakóbczyk w biegu na 400 m przez płotki z wynikiem 57.83 dobiegł do mety jako trzeci. Również trzecie miejsce zajął Kacper Lemieszek w konkurencji skok w dal, udało mu się oddać skok na odległość 6.51 metra. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy !