"Anioły ratują życie." Warsztaty i wystawa.

  • 19.09.2019, 14:32 (aktualizacja 19.09.2019, 15:07)
  • Marek Madej
"Anioły ratują życie." Warsztaty i wystawa.
23 września artystka Tetiana Duman-Skop, pacjentka Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED. Zamość organizuje warsztaty ikonopisania i wystawę ikon. 23 września w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość (aleje Jana Pawła II 10, 22-400 Zamość, Polska) artystka z Ukrainy Tetiana Duman-Skop wspólnie z mężem Lwem Skopem poprowadzą warsztaty poświęcone ukraińskiemu malarstwu ikonowemu dla pacjentów, lekarzy i wszystkich chętnych, a także zorganizują wystawę pod tytułem „Anioły ratują życie”.

Tetiana ma 37 lat. W sierpniu zdiagnozowano u niej glejaka mózgu. Jest to rzadki agresywny guz, który wymaga szybkiego i kosztownego leczenia. Pomimo poważnej diagnozy Tetiana stara się
w stu procentach korzystać z każdego dnia - dużo maluje, chętnie komunikuje się z ludźmi. Oto właśnie postanowiła zorganizować akcję artystyczną.

 

Tetiana organizuje warsztaty i wystawę wspólnie ze swoim mężem, Lwem Skopem, który również jest malarzem. To artystyczne małżeństwo znane jest na Ukrainie i za granicą nie tylko
z działalności twórczej i wolontariackiej, ale także z własnego światopoglądu. Są w malarstwie jak Sex Pistols w muzyce, którzy udowodnili, że nie koniecznie trzeba być Jimem Morrisonem, aby śpiewać i zbierać tłumy fanów. Tak również małżeństwo Duman-Skop są przekonani, że każdy potrafi malować. Co najciekawsze - wszyscy, którzy przy nich biorą pędzel do ręki, tworzą niepowtarzalne dzieła malarskie.

 

Nazwa akcji: “Anioły ratują życie”

Format: warsztaty i wystawa

Data: 23 września

Początek: 15:00

Miejsce: NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość, aleje Jana Pawła II 10, 22-400 Zamość

 

Agata Surmacz-Wójcicka | Specjalista PR

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe