100 km biegu w hołdzie

  • 31.08.2016, 15:38
  • red.
100_km_biegu_w_holdzie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj już po raz 29 wystartował w Zamościu Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

Już niemal od 30 lat bieg gromadzi ludzi pragnących oddać hołd Dzieciom Zamojszczyzny. Ideą wyścigu jest właśnie zachowanie pamięci o losach ponad 30 tysięcy dzieci z Zamościa i okolic, które podczas II wojny światowej zostały brutalnie wysiedlone, a wiele z nich straciło życie.

Bieg odbywa się od 31 sierpnia do 3 września. Trasa ma długość 100 km i podzielona jest na 4 etapy. Pierwszego dnia zawodnicy przebiegną z Zamościa do Zwierzyńca, czyli 35 kilometrów, drugiego dnia czeka ich trasa z Zamościa do Skierbieszowa, czyli 20 kilometrów, a trzeci dzień to bieg do Krasnobrodu – kolejne 30 km. Ostatni, piętnastokilometrowy etap zostanie rozegrany na ulicach Zamościa. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest redaktor Janusz Kawałko.

W tym roku w biegu bierze udział około stu zawodników. Oprócz Polaków startują biegacze ze Słowacji, Ukrainy i Niemiec. W zawodach biorą również udział osoby na wózkach inwalidzkich, niewidomi i niedowidzący oraz rolkarze.

Jednak ilość uczestników w ostatnich latach maleje. Dlatego od przyszłego roku planowana jest zmiana formuły biegu – już nie koniecznie będzie trzeba startować we wszystkich czterech etapach.

Uroczyste otwarcie XXIX Biegu Pokoju odbyło się pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny przy ulicy Akademickiej.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe