NIELEGALNA PRODUKCJA ALKOHOLU

  • 08.10.2019, 12:59 (aktualizacja 08.10.2019, 13:26)
  • Marek Madej
NIELEGALNA PRODUKCJA ALKOHOLU
Policjanci w mieszkaniu 74-latka zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 30 litrów gotowego już „trunku”. Za nielegalny wyrób alkoholu grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z zamojskiej komendy w mieszkaniu należącym do 74-letniego zamościanina odnaleźli aparaturę do domowej produkcji alkoholu. Odnaleźli również metalową beczkę i szklaną butlę, a w szafie 30 butelek z wytworzonym wcześniej alkoholem. Łącznie policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli ponad 30 litrów wyprodukowanego już „trunku”. Należąca do 74-latka aparatura oraz alkohol zostały zabezpieczone.  

Wczoraj ich właściciel usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest wysoką grzywną, ograniczeniem wolności, a nawet karą do roku pozbawienia wolności.

D.K-B.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe