„Polska jesień” w międzynarodowej odsłonie. Wyjątkowy koncert w Orkiestrze.

  • 18.10.2019, 11:43 (aktualizacja 21.10.2019, 09:58)
  • Marek Madej
„Polska jesień” w międzynarodowej odsłonie. Wyjątkowy koncert w Orkiestrze.
W piątek, 25 października czeka nas wyjątkowe, muzyczne wydarzenie. W Sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert pt. „Polska Jesień”. Wraz z „Namysłowiakami” wystąpi światowej sławy solista-skrzypek z Korei Południowej, a koncert poprowadzi maestro rodem z Włoch.

Dyrygentem piątkowego koncertu będzie Francesco Bottigliero. Swój warsztat szlifował m.in. u boku maestro Carlo Maria Giulini w latach 2002-2004 w Mediolanie. Włoch jest autorem cenionych kompozycji i utworów, m.in. „Kantaty Turyńskiej”, która premierę miała w 2009 r. we Wrocławiu. W 2019 r. we współpracy z polskimi muzykami wydał swoją najnowszą płytę pod tytułem „Portraits”. Na niemal godzinne wydawnictwo składa się 18 utworów na oktet smyczkowy oraz trio. Prywatnie jego pasją jest edukacja muzyczna młodzieży i praca ze studentami.

Wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wystąpi także solista-skrzypek Hyunsu Kim. Pochodzi z miasta Daegu w Korei Południowej. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat. Z powodzeniem brał udział w wielu międzynarodowych konkursach, m.in. Ruggiero Ricci Competition (2009) oraz Rudolf Matz International String Competition (2010). Był pierwszym skrzypkiem legendarnej The Camerata Lausanne pod dyrekcją Pierre Amoyal’a. Obecnie jest koncertmistrzem kilku koreańskich zespołów orkiestrowych takich jak Wonju Symphony Orchestra, The Hemu Orchestra, KNUA Orchestra oraz Joy of Strings.

W programie międzynarodowego koncertu znalazły się m.in. utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta  (V Koncert A-dur KV 219 na skrzypce i orkiestrę), suita  „Z czasów Holberga” Edvarda Griega oraz autorskie utwory Francesco Bottigliero: „Marilena”  i Suita „Cuatro retratos españoles”, promujące jego najnowszą płytę „Portraits”.

Dyrygent wydarzenia przygotował dla słuchaczy, którzy wypełnią salę Orkiestry, także coś specjalnego. Podczas koncertu odbędzie się premiera suity „Polska Jesień”, która została napisana przez Francesco Bottigliero specjalnie na tę okazję. Jeden z utworów zadedykowany będzie miastu Zamość, które włoski kompozytor odwiedzi po raz pierwszy.

Bilety na koncert pt. „Polska Jesień” w cenie 40/30 zł do nabycia bezpośrednio w biurze Orkiestry, Zamość, ul. Partyzantów 2, oraz przez Internet na stronie: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/530/.

 

Bartłomiej Wojnarowski,

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe