Koń w piwnicy

  • 18.10.2019, 11:50 (aktualizacja 18.10.2019, 12:06)
  • Marek Madej
Koń w piwnicy
15 października tuż po godz. 18 otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Sitaniec Kolonia do piwnicy budynku gospodarczego wpadł koń. Do zdarzenia zostali skierowani zamojscy strażacy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że koń biegający swobodnie po podwórku wbiegł do spichlerza, w którym znajdowało się zabezpieczone deskami wejście do piwnicy. Deski pod ciężarem konia załamały się, powodując jego wpadniecie. Nie było możliwości wydobycia zwierzęcia przez właz. Przed przyjazdem służb ratowniczych, właściciel posesji z wykorzystaniem koparki odkopał część fundamentu budynku i podjął próbę rozkucia jego części. Działania okazały się jednak  nieskuteczne. Strażacy z wykorzystaniem piły do betonu przecięli fundament budynku, następnie z wykorzystaniem młota udarowego wykonali przejście, przez które wyprowadzono konia. Koń nie wymagał pomocy weterynarza, który przybył na miejsce działań.

  W akcji trwającej niespełna 2 godziny wzięły udział 2 zastępy (7 ratowników) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu.

 

  

 oficer prasowy

 KM PSP w Zamościu 

 mł. bryg. Andrzej Szozda

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe