Bursa pamięta

  • 31.10.2019, 12:23 (aktualizacja 31.10.2019, 12:40)
  • Marek Madej
Bursa pamięta
Wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu włączyli się w ogólnopolską akcję inicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej pt. „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji jest zorganizowanie lokalnych działań upamiętniających ważne postacie i wydarzenia. Wychowankowie wraz z nauczycielami - wychowawcami porządkowali, odwiedzali groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności oraz zapalili znicze w miejscach pochówku poległych w obronie Ojczyzny. W bursie przeprowadzono zajęcia wychowawcze pt.: „Pamiętamy o zmarłych”, wykonano wiązanki, które zostały złożone na Zamojskim Cmentarzu Parafialnym oraz przed Bursą pod „ Dębami pamięci” pomordowanych w Katyniu. Młodzież wzięła udział w wystawie pt. „Dzieci Zamojszczyzny – historie prawdziwe” autorstwa Beaty Kozaczyńskiej zorganizowanej przez Książnicę Zamojską oraz zwiedziła Muzeum Fortyfikacji i Broni – Arsenał. Przeprowadzono również zbiórkę zniczy, które zostaną przekazane do Lwowa i zapłoną w intencji poległych polskich żołnierzy w dniu 11 listopada 2019 roku.

 

materiał nadesłany.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe