KARETKĄ WJECHAŁ W AUTOBUS - BEZ PRAWA JAZDY!

  • 27.11.2019, 10:49 (aktualizacja 27.11.2019, 11:07)
  • Marek Madej
KARETKĄ WJECHAŁ W AUTOBUS - BEZ PRAWA JAZDY!
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na al. Witosa. Kierujący karetką transportową marki Volkswagen najechał na tył autobusu, jadącego w tym samym kierunku. Dwie osoby przewożone karetką trafiły do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący karetką nie posiada uprawnień, a prawo jazdy którym się posługiwał może być podrobione.

 Do zdarzenia doszło dziś około godziny 4:40 na al. Wincentego Witosa. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, iż kierujący karetką transportową (bez sygnałów) jadąc od strony Zamościa z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetką przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz matką trafili do szpitala.

    Podczas czynności policjanci z ogniwa wypadkowego wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Obaj kierujący byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania w CEK uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 26-letni kierowca karetki w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zabezpieczyli okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie kwalifikując go jako podrobiony lub przerobiony.

    Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze także szczegółowo zbadają zabezpieczony dokument. Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.  

KG

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe