e- usługi w Szpitalu Niepublicznym

  • 28.11.2019, 12:34 (aktualizacja 28.11.2019, 14:03)
  • Marek Madej
Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach- pacjenci Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. będą mogli odbierać wyniki swoich badań i w razie potrzeby konsultować je z wybranym lekarzem.

Placówka wdraża projekt „Poprawa bezpieczeństwa danych medycznych i wdrożenie e-usług dla pacjentów w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o.”.  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to 3 268 895,93 PLN. Dofinansowanie wynosi 2 742 968,12 PLN.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa danych medycznych, rozwój elektronicznych usług publicznych oraz rozwój informatyzacji w sektorze ochrony zdrowia poprzez wdrożenie e-usług dla pacjentów Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. 

Placówka kupiła nowy sprzęt (są to m.in. komputery, monitory, serwery, macierze dyskowe) niezbędny do przechowywania dużej ilości danych,  a także oprogramowanie i licencje niezbędne do świadczenia e-usług.

Jak to działa?

Po wejściu na internetową stronę szpitala (www.szpital.com.pl), pacjent klika na specjalny link „e-portal”, który przenosi go na stronę logowania do Konta Pacjenta. Loginem jest PESEL, hasłem numer pacjenta, który znajduje się w dokumentach, jakie pacjent otrzymuje przy wypisie ze szpitala lub po wizycie u lekarza.

Dane pacjentów, a także dokumentacja medyczna przechowywana na serwerach szpitala są zabezpieczone w sposób zgodny z RODO.

 

UM Zamość

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe