Przysięga i promocja Terytorialsów w Hrubieszowie

  • 05.12.2019, 12:50 (aktualizacja 05.12.2019, 13:04)
  • Marek Madej
Przysięga i promocja Terytorialsów w Hrubieszowie DWOT
8 grudnia 2019 r. na Deptaku Miejskim przy ul. Rynek w Hrubieszowie odbędzie się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ceremonia będzie połączona z promocją na stopień podoficerski żołnierzy OT, którzy właśnie ukończyli trzecią edycję kursu „Sonda”.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.45 na Deptaku Miejskim w Hrubieszowie, ponad 80 żołnierzy OT złoży przysięgę wojskową na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego. Ceremonię poprzedzi Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Dwernickiego 85. Będzie to siódma i zarazem ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 2 LBOT.  

Żołnierze, którzy złożą w niedzielę przysięgę kończą właśnie intensywne, szesnastodniowe szkolenie podstawowe na terenie jednostki w Chełmie. Zakończy się ono tzw. pętlą taktyczną, czyli sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.

Przysięga będzie połączona z innym, ważnym wydarzeniem - promocją żołnierzy OT na stopień kaprala. To kolejna już grupa żołnierzy OT z lubelskiej brygady, którzy ukończyli kurs „Sonda” dla niższych dowódców WOT. 2 LBOT zrealizowała w tym roku trzy edycje tego projektu. Jeszcze w grudniu br. ruszy nabór do czwartej edycji.

W programie przewidziana jest również defilada pododdziałów 2 LBOT oraz pokaz sprzętu i wyposażenia Terytorialsów. Tradycyjnie będzie można skosztować żołnierskiej grochówki.  

 

 

kpt. Damian STANULA

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe