OFERUJĄC OBRAZKI UKRADŁ PIENIĄDZE

  • 31.12.2019, 13:29 (aktualizacja 31.12.2019, 13:37)
  • Marek Madej
OFERUJĄC OBRAZKI UKRADŁ PIENIĄDZE
90-letnia mieszkanka Zamościa padła ofiarą oszusta, który wszedł do jej domu pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków. Po opuszczeniu mieszkania przez nieznajomego okazało się, że z portfela zniknęło 1 000 zł. Apelujemy o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

Wczoraj w godzinach rannych do mieszkania 90-latki z Zamościa pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków wszedł nieznajomy mężczyzna. W tym czasie seniorka oczekiwała na wizytę córki, dlatego drzwi do domu nie były zamknięte na klucz. Mężczyzna wszedł do pokoju, w którym przebywała 90-latka i podał jej obrazki, aby obejrzała i wybrała te, które ją interesują. Kiedy seniorka oglądała obrazki, nieznajomy w tym czasie stał za kobietą. Po namyśle, starsza pani jednak nie zdecydowała się na żaden zakup. Pomimo tego, sprzedawca zostawił jej jeden obrazek na stole i wyszedł z mieszkania.

Po kilku minutach kobieta postanowiła rozejrzeć się po mieszkaniu, aby sprawdzić czy nic nie zginęło. Wszystkie przedmioty leżały na swoim miejscu, szafki były pozamykane. Zaniepokoił ją jedynie widok leżącego na zagłówku łóżka otwartego portfela. Po sprawdzeniu okazało się, że zginęły z niego pieniądze w kwocie 1000 zł. Okradziona kobieta o zajściu powiadomiła córkę, która zaalarmowała zamojską policję. Mundurowi ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży pieniędzy.

Apelujemy o ostrożność wobec nieznanych osób, które pukają do naszych mieszkań. Zawsze należy pamiętać również o tym, aby drzwi do mieszkania zamykać na klucz. Nieuczciwe osoby coraz częściej wykorzystują naiwność i dobroduszność starszych osób. Wymyślają różne preteksty, aby wejść do mieszkania. Ich historie są bardzo wiarygodne, a oni sami wzbudzają zaufanie. Działają szybko, są przekonywujący, tworzą zamieszanie – tak łatwiej jest, bowiem uśpić czujność domowników. Pamiętajmy, że do mieszkania nie należy wpuszczać osób obcych, w szczególności, jeśli nie ma w nim innych domowników. Nie należy również bezgranicznie wierzyć w zapewnienia obcych osób, że przychodzą w dobrej intencji. Czujność, rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed utratą naszych pieniędzy.  

D.K-B.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe