Orszak Trzech Króli w Zamościu - będą utrudnienia w ruchu

  • 03.01.2020, 12:17 (aktualizacja 03.01.2020, 13:51)
  • Marek Madej
Orszak Trzech Króli w Zamościu - będą utrudnienia w ruchu
W czasie przemarszu orszaku ulicami Zamościa wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Ulice: Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Peowiaków i Sadową do ronda przy kościele Św. Katarzyny oraz ul. Akademicka będą chwilowo wyłączone z ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Zamknięty dla kierowców będzie również parking przy Pałacu Zamoyskich.

Ruchem drogowym będą kierować: Policja, Straż Miejska, OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Organizatorzy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Karetka pogotowia wraz z ratownikami od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Św. Michała Archanioła, ratownik podczas Eucharystii będzie w kościele, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników. Toalety zostały zabezpieczone przy kościele pw. Św. Michała Archanioła, przy GKO oraz obok ostatniej stacji przy Pałacu Zamoyskich .

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus, wykonany zostanie Polonez Historyczny do kolędy „Bóg się rodzi” przez uczestników Orszaku, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wraz z postaciami historycznymi ważnymi dla historii Zamościa i Polski.

 Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

 Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych. Jak informuje stowarzyszenie, w czasie Orszaku  jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te,  które przygotuje i zaakceptuje organizator.

VI edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne- tak jak w  872 miastach i miejscowościach w Polsce i za granicą.

 

UM Zamość

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe