Ul. Lubelska w przebudowie

  • 08.01.2020, 12:43
  • Marek Madej
Rozpoczyna się przebudowa jednej z głównych ulic Zamościa. Projekt pn. „ Przebudowa drogi powiatowej nr 3354L ulicy Lubelskiej w Zamościu od km 0+000,00 do km 0+522,00. Rozbudowa skrzyżowania ulic: Marszałka J. Piłsudskiego – Lubelska – Wojska Polskiego – Wiejska w Zamościu” potrwa do jesieni.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. :

- przebudowę nawierzchni jezdni (cztery pasy ruchu o szerokości 3,5 m wraz z budową obustronnego ciągu pieszo – rowerowego, przebudową zatok autobusowych, przebudową zjazdów publicznych i indywidualnych, przebudową parkingu, przebudową skrzyżowań ulic podporządkowanych i budową azylu dla pieszych na ul. Lubelskiej)

- budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym (rondo) obok kościoła Św. Michała Archanioła 

- wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na ulicach: Wiejskiej, Wojska Polskiego, Piłsudskiego

- budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Lubelskiej, ul. Wojska Polskiego, ul. Wiejskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z montażem wpustów podkrawężnikowych

W ramach przebudowy ulicy Lubelskiej zostanie wykonana sieć monitoringu wizyjnego, która będzie włączona do miejskiego Centrum Monitoringu. Pojawią się również nowe ławki i wiaty przystankowe.

Głównym wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu.

Termin realizacji: do 06.11.2020 r.

Kwota kontraktu: 13 365 430, 26złotych brutto.

 

zamosc.pl/

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe